چگونه با تجارت ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این حوزه کسب درآمد کنیم؟

چگونه با تجارت ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این حوزه کسب درآمد کنیم؟

1398/06/12
| 397

در دنیای تجارت ارز دیجیتال، هیچ محدودیتی ازنظر زمان و جغرافیا وجود ندارد. شما هر ساعتی که بخواهید می‌توانید به معامله ارز دیجیتال بپردازید و همچنین از هر نقطه‌ای در جهان می‌توانید به تجارت ارز دیجیتال بپردازید.

درواقع تجارت ارز دیجیتال یک انقلاب عظیم در دنیای تجارت است و طی آن میلیاردها دلار میان عرض‌های جغرافیایی بدون دخالت دولت یا دخالت یک سازمان مرکزی مبادله می‌شوند.

جهانی که عاری از مرزها و تبعیت‌های دیوان‌سالاری است. دنیایی که سرمایه‌گذاری و اخذ تصمیمات صرفاً توسط شما و صاحب آن مقدار پول انجام می‌شود. هرگز در طول تاریخ، انتقال پول در این سطح اتفاق نیفتاده است.

تجارت ارز دیجیتال به‌هیچ‌عنوان به پیچیدگی و گیج‌کننده این اصطلاحات آن نیست. تمام آنچه شما نیاز دارید یک اتصال اینترنتی اساسی و یک حساب کاربری در تجارت ارز دیجیتال است (برای مثال Binance همان چیزی است که من از آن استفاده می‌کنم)، بودجه کمی برای شروع، وبلاگ‌ها و بازرگانانی که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید و توکن هایی از آن بگیرید و درنهایت کمی صبر تا به نتیجه برسید.

تجارت ارز دیجیتال یک روش بی‌نظیر برای درآمدزایی است، با این حال به آن آسانی نیست که بسیاری از افراد تصور کنند. در تجارت هر نوع ارز چندین عامل اساسی مختلف وجود دارد که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد.

بیت کوین مطمئناً موفق‌ترین ارزهای دیجیتال بوده است، اما این به دلیل پذیرش گسترده آن توسط سرمایه‌گذاران است.

در ادامه این مقاله از گروه سام اکسچنجر به شما راه‌هایی برای تجارت ارز دیجیتال و درآمدزایی از آن را آموزش خواهیم داد.تجارت ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری 1

درک ماهیت بازار تجارت ارز دیجیتال

مهم‌ترین و اولین قدمی که برای تجارت ارز دیجیتال باید بردارید شناخت بازار ارز دیجیتال است. فروشگاه‌ها و کارگزارانی هستند که بیت کوین را می‌پذیرند و این تعداد روزبه‌روز بیشتر می‌شود. خانه‌ها، ماشین‌ها و هلیکوپترها توسط بیت کوین خریداری شده‌اند و یا طبق برخی گزارش‌ها از لایت کوین برای خرید دیگر محصولات استفاده شده است.

ارزش این ارزهای دیجیتال با توجه به کاربردهای بالقوه آن‌ها تعیین می‌شود و بر تجارت ارز دیجیتال اثر می‌گذارد.

در حقیقت بسیاری از آلت کوین‌های مورد معامله باارزش نیستند. در عوض آن‌ها توسط محصولات و بنگاه‌هایی حمایت می‌شوند که هدف از آن تجارت در صنعت مربوطه است.

اما همانند بسیاری از کالاهای ناشناخته، تجارت ارز دیجیتال در معرض خطرات بازار و نوسانات قیمت قرار دارند. این جنبه توسط برخی از سرمایه‌گذاران به‌عنوان یک فرصت بزرگ دیده می‌شود، در حالی که برخی دیگر می‌خواهند تا آنجا که می‌توانند از این‌ موقعیت دوری کنند. در هر نوع فعالیت تجاری، حفظ بخش عمده سرمایه به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری قابل‌اعتماد بسیار ضروری است. یکی به آن اعتقاد دارد، یکی که پس از افزایش تقاضا برای آن سکه، در آینده باقیمت بسیار بالاتری می‌فروشد و آن را به شما عرضه می‌کند. به همین دلیل ما یک روش اساسی برای تجزیه‌وتحلیل این بخش از تجارت ارزدیجیتال در نظر گرفته‌ایم. ارزیابی امنیت سرمایه در دسترس برای سنجش ارزش ذاتی آن با بررسی عوامل اقتصادی، مالی و سایر عوامل کیفی و کمی مرتبط است.

دارایی‌های ارز دیجیتال برای مدت‌زمان طولانی، همیشه کالایی ناشناخته خواهند بود. آن‌ها معمولاً شاخص‌های فنی بازار سهام سنتی را ندارند که معمولاً برای تجزیه‌وتحلیل دارایی مورداستفاده قرار می‌گیرند. بیشتر سهام یا اوراق قرضه را می‌توان بر اساس برخی از ویژگی‌های ابزاری مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داد. برای مثال سهام دارای نسبت P / E و سود سهام است، در حالی که اوراق بهادار درصد بازده دارند. دارایی‌های ارز دیجیتال هیچ پایه‌ای ندارند که به‌راحتی قابل‌سنجش باشند. اما به این معنا نیست که برای نوسانات بازار تجارت ارز دیجیتال نمودار بررسی وجود ندارد. بلکه این نمودارها وجود دارد و شما با دسترسی به آن‌ها می‌توانید تجارت ارز دیجیتال با بازدهی بالاتری داشته باشید.

 

از تجارت ارز دیجیتال خود محافظت کنید

مرحله دوم در تجارت ارز دیجیتال محافظت از سرمایه و تجارت‌تان است. بازاری که تحت کنترل نیروهای خارجی مختلف است، باید اقدامات و احتیاط هایی را در نظر بگیرد تا از خسارات بزرگ و حتی ضررهای احتمالی جلوگیری کند. یک اصطلاح معروف در این زمینه، «با قیمت پایین بخر و با قیمت بالا بفروش» است. هنوز افرادی وجود دارند که هرگز این موضوع را یاد نمی‌گیرند، زیرا می‌بینید که مرتباً مرتکب اشتباه می‌شوند. با بررسی گروه‌ها و مکالمات سرمایه‌گذاران در انجمن‌ها می‌توانید از نوسانات بازار مطلع شوید و متوجه شوید که چه زمانی بهترین فرصت برای خرید ارز دیجیتال است و چه زمانی می‌توانید آن را با بالاترین سود ممکن و به قیمت بالاتری بفروشید و در تجارت ارز دیجیتال سود کنید. علاوه بر آن ترس از ضرر و سقوط ناگهانی بازار نیز نباید شما را نگران کرده و از تجارت ارز دیجیتال منصرف کند.

 

استراتژی مناسبی جهت قیمت‌گذاری ارز دیجیتال داشته باشید

بسیاری از سرمایه‌گذاران در حوزه تجارت ارز دیجیتال که تجربه کافی در این زمینه ندارند، استراتژی قیمت‌گذاری مناسبی ندارند. معامله گران حرفه‌ای همیشه روش‌های قیمت‌گذاری خود را به کار می‌گیرند تا موفقیت استراتژی‌هایی را که برای آن‌ها سودمند است را کشف کنند. این درواقع کار دشواری است و برای دستیابی به بازارهای پویا نیاز به بهینه‌سازی مداوم دارد. قیمت‌گذاری در تجارت ارز دیجیتال به دلیل نوسانات ذاتی در بازار آن‌ها حتی سخت‌تر نیز می‌شود. وقتی می‌گوییم باید با قیمت ارزان ارز دیجیتال بخرید و سپس با قیمت بالاتر بفروشید، واقعاً از استراتژی‌های قیمت‌گذاری استفاده می‌شود تا مشخص شود امنیت موردنظر در یک معامله تجارت ارز دیجیتال تأمین می‌شود یا خیر.

 

برای تجارت ارز دیجیتال باید مدیریت ریسک را بلد باشید

مردم معمولاً به‌نوعی تجارت می‌کنند که سود آن‌ها کاهش می‌یابد و در عوض ضرر بیشتری را متحمل می‌شوند. استراتژی مدیریت ریسک خود را عملی کنید. از آنچه که احتمالاً منجر به ضرر خواهد شد یا ریسک بالایی دارد، در تجارت ارز دیجیتال خود پرهیز نمایید. شما در تجارت ارز دیجیتال بدون تکنیک‌های مناسب مدیریت ریسک دوام نخواهید داشت. قیمت‌های موردنظر خود را برای خریدوفروش تعیین کنید تا قیمت‌های مختلف مطلوبی داشته باشید تا حداقل میزان ریسک و حداکثر میزان سود خود را به دست آورید.

 

باید بدانید که چه زمانی به تجارت ارز دیجیتال بپردازید

این نکته مهمی است. افراد حرفه‌ای می‌دانند که چه زمانی نباید به تجارت ارز دیجیتال بپردازند. معامله گران اغلب آماتور می‌خواهند همه چیزهایی را که در YouTube یاد می‌گیرند انجام دهند. شما باید بدانید که چه زمانی نباید تجارت کنید. وقتی بازار فرصتی را برای شما فراهم می‌کند که ممکن است در آن سود دریافت کنید، از آن فرصت استقبال کرده و در غیر این صورت قید تجارت ارز دیجیتال در آن مقطع را بزنید.

 

با افراد فعال درزمینهٔ تجارت ارز دیجیتال ارتباط برقرار کنید

تجارت ارز دیجیتال هرگز نمی‌خوابد و شما همیشه می‌توانید آنچه مردم درمورد آن صحبت می‌کنند را بدانید، تجارت کنید و در مورد ترفندهای آن جستجو کنید، چراکه این یک بازار فعال است.

وقتی هزار ذهن در مورد یک پروژه بحث می‌کنند، طبیعتاً با عقاید، افکار و تحلیل‌های متناقض زیادی روبرو خواهید شد، اما ناامید نشوید، نظر جمعی را با تحقیقات خود مقایسه کرده و سؤالات مدنظرتان را در آن جامعه را مطرح کنید.

چگونه با تجارت ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این حوزه کسب درآمد کنیم؟2

از دانش دیگران در این زمینه استفاده کنید

در تجارت ارز دیجیتال شما نمی‌توانید در یک نقطه امن قرار گیرید و با اطلاعات قدیمی خود همچنان تجارت کنید. به ازای هر شخصی که اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌دهد، پنج نفر دیگر غیرحرفه‌ای‌هایی هستند که صرفاً بر اساس قیمت و شاخص‌های شهودی تجارت می‌کنند. برای مثال فردی سکه خریداری کرده و ادعا می‌کند که تا پایان ماه 5 برابر خواهد بود و این به هیچ عنوان تجارت نیست، چراکه در بیشتر مواقع نتایج پایدار نمی‌مانند.

چگونه با تجارت ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این حوزه کسب درآمد کنیم؟3

در حین سقوط بازار، باهوش باشید

در طی بازار نزولی تجارت ارز دیجیتال، شما دو گزینه دارید. همچنان امیدوار بمانید و صبر کنید یا ارز دیجیتال در دسترس خود را خرده‌فروشی کنید تا از این طریق سود کمی نصیبتان شود. من خرده‌فروشی در بازار روزانه را پیشنهاد نمی‌کنم و همچنین این نوع تجارت ارز دیجیتال ریسک‌پذیر است و فقط باید در طول بازار گسترده انجام شود.
 

چگونه از ارز دیجیتال خود در تجارت ارز دیجیتال محافظت کنید؟

تنها خود شما مسئول سرمایه خود در تجارت ارز دیجیتال هستید.

۱) برای تأمین پول دیجیتالی خود باید مهارت و مسئولیت شخصی لازم را داشته باشید. اگر تخصص و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، تجارت ارز دیجیتال را شروع نکنید.

تجارت ارز دیجیتال غیرمتمرکز و عالی است. هیچ بانک مرکزی برای کنترل معاملات وجود ندارد. همین امر مسئولیت بزرگی را بر دوش شما قرار خواهد داد. کسی برای پس گرفتن پول شما مسئول نیست و شما نمی‌توانید در مورد معامله صرف‌نظر کنید. هیچ‌کس به‌جز خود شما رمز عبورتان را نخواهد داشت.

۲) اما حتی اگر شما برای تجارت ارز دیجیتال خوب باشید، ممکن است همه‌چیز طبق میل و خواسته شما پیش نرود. ممکن است سیستم شما خراب شده یا حتی لینک اشتباهی را بزنید و به همین سادگی با مشکل مواجه شوید.

برای همین نیز همیشه نسخه پشتیبان تهیه کنید. در حقیقت، دو، سه یا چهار تا نسخه داشته و یک سایت داخلی و خارجی داشته باشید. از نسخه مادر نیز پشتیبانی بگیرید و تا آنجا که می‌توانید در قبال این موارد خود را ایمن نگه‌دارید.

من مدت طولانی در دنیای فناوری زنده مانده‌ام، زیرا به پشتیبان گیری اعتقاد محکمی دارم. اگر نسخه پشتیبان تهیه شود، من تمام روز را صرف اطمینان از بازگشت آنلاین آن خواهم کردم. پشتیبان گیری تاکنون صدها بار من را نجات داده است. رایانه های شما مهم نیستند و چیزی که مهم است هر اطلاعاتی است که شما ایجاد می‌کنید. لپ‌تاپ شما می‌تواند آتش بگیرد، اما مهم نیست اگر از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. سخت‌افزار و نرم‌افزار قابل تعویض هستند، اما اطلاعات شما قابل‌برگشت نیست. اگر از بین برود و شما نسخه پشتیبان نداشته باشید، دیگر رفته است.

برای دستگاه خود یک یا حتی دو هارد اکسترنال بگیرید و چند مورد USB را نیز انتخاب کنید.

شما به فضای زیادی برای ذخیره نسخه پشتیبان از کیف پول خود نیاز ندارید، بنابراین 16 گیگابایت خوب است.

حتی می‌توانید یک صندوق امانات در بانک بگیرید و چند نسخه پشتیبان در یک فلش را در آنجا نگه‌دارید تا از هر نوع آسیبی در امان باشید.

۳) در تجارت ارز دیجیتال، داده‌های خود را باید رمزنگاری کنید.

برنامه‌های زیادی برای رمزنگاری داده‌های شما وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای رمزنگاری حساب و داده‌ها و کیف پول خود استفاده کنید.

۴) کیف پول اصلی؛ در تجارت ارز دیجیتال اولین انتخاب کیف پول شما باید یک کیف پول اصلی باشد. هر پروژه‌ای آن‌ها را دارد و این امر به‌ویژه برای سردخانه بسیار مهم است. این زمانی است که سکه‌های خود را برای استراتژی که در نظر دارید تهیه می‌کنید، نگه می‌دارید و به‌صورت آفلاین ذخیره می‌کنید. دلیل ساده است:

اگر سکه‌های شما برای چند ماه یا یک سال آفلاین باشد به‌احتمال زیاد قالب پرونده با جدیدترین نسخه کیف پول هسته سازگار خواهد بود. کیف پول‌های اصلی بدون حاشیه هستند و به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که پایدار و محافظه‌کار باشند. این نکته مهمی است اگر یک کیف پول زیبا و چندمنظوره داشته باشید و بعد کمپانی آن ناپدید شود و وقتی یک سال بعد که قصد دارید سکه‌های خود را از قسمت ذخیره خارج کنید، سیستم‌عامل آن را اجرا نکند، طبیعتاً به شما کمکی نخواهد کرد.

حتماً یک رمز عبور قوی تنظیم کرده و کیف پول خود را رمزگذاری کنید. با این حال، برای استفاده روزمره، کیف پول‌های اصلی را کند، كلاسیك و ناامیدکننده می‌دانم. شروع کار آن‌ها بسیار آزاردهنده است و باید برای همگام‌سازی آن‌ها بیست دقیقه صبر کنید، در حالی که شما ناامیدانه سعی می‌کنید سکه‌ها را به بورس بفرستید قیمت‌ها به‌شدت افت می‌کنند. لازم به ذکر است که آن‌ها کل بلاکچین را بارگیری می‌کنند.

بنابراین برای استفاده سریع و روزانه، Exodus را برای رابط کاربری زرق‌وبرق دار و بصری آن پیشنهاد می‌کنم. حتی تبادل Shapeshift ناشناس بسیار جذاب و دقیقی در آن ساخته‌شده است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به ثبت‌نام برای هر چیزی، می‌توانید سکه‌ها را با یکدیگر مبادله کنید.

Jaxx یکی دیگر از گزینه‌های عالی است. Jaxx تعداد زیادی سکه را پشتیبانی می‌کند و قصد دارد ده‌ها تن دیگر را نیز پشتیبانی کند. همچنین داشتن یک کیف پول بر روی موبایل مزیت دیگری دارد، در حالی که Exodus فقط در بر روی کامپیوتر اجرا می‌شود. گفته می‌شود، Jaxx رابط کاربری زیبایی ندارد و کمتر از آن استفاده می‌شود.

5) از کیف پول‌های موبایل کمتر استفاده کنید؛  کیف پول‌های موبایل مانند Coinomi و Jaxx به دلیل فراهم کردن کمی پول نقد همراه شما در همه زمان‌ها بسیار عالی هستند.

با این حال، تحت هیچ شرایطی نباید رمزهای زیادی را از طریق تلفن هوشمند عجیب‌وغریب حمل کنید. فقط مبلغ بسیار کمی وجه دریافت کنید. تقریباً ما از معادل 20 تا 100 دلار صحبت می‌کنیم. تکرار می‌کنم، از یک کیف پول موبایل برای ذخیره اولیه بودجه خود استفاده نکنید. دلیل آن باید واضح باشد، زیرا اگر تلفن خود را گم کنید یا تلفنتان به خطر بیفتد بودجه شما برای همیشه از بین می‌رود.