با اصطلاحات ارزهای دیجیتال آشنا شوید

با اصطلاحات ارزهای دیجیتال آشنا شوید

1398/05/19
| 245

این روزها در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، تب ارزهای دیجیتال بالا گرفته است. به طوری که بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. در این بین دقت در هنگام جستجو در مورد ارز دیجیتال و داشتن اطلاعات درباره اصطلاحات ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد. چرا که ارز دیجیتال سابقه زمانی کمتری نسبت به مفاهیم سنتی تر(مانند سهام و اوراق قرضه) دارد و با عدم قطعیت قابل توجهی همراه است.

انجام تحقیقات مناسب در مورد اصطلاحات ارز دیجیتال ممکن است نیاز به یک متخصص که دارای اطلاعات بالایی در زمینه های مختلف ارز دیجیتال است، داشته باشد. در واقع متخصصان گروه سام اکسچنجر سعی دارند در این مقاله شما را با این اصطلاحات تخصصی حوزه ارز های دیجیتال آشنا کنند. برخی از اصطلاحات خاص برای ارزهای دیجیتال بسیار منحصر به فرد اند و بعید می دانیم معامله گران هنگام معامله سایر دارایی ها مانند سهام ، اوراق بهادار و کالاها از آنها استفاده کنند.

 

با اصطلاحات ارزهای دیجیتال آشنا شوید

: Address

 

در اصطلاحات ارز دیجیتال، یک آدرس در واقع مقصدی است که کاربر، ارز دیجیتالی را ارسال و دریافت می کند. به نوعی، مشابه حساب بانکی است. این آدرس ها معمولاً شامل یک کد طولانی از حروف و اعداد هستند.

 

: Altcoin

 

Altcoin یک ارز دیجیتال غیر از بیت کوین است. در واقع Altcoin از پروتکل (مجموعه ای از قوانین) پیروی می کند که متفاوت از بیت کوین است.

 

: Arbitrage

 

در اصطلاحات ارز دیجیتال،Arbitrage  به استفاده از اختلاف قیمت بین دو صرافی متفاوت اشاره دارد. اگر بیت کوین با مبلغ 8،950 پوند در یک بورس و 9000 پوند در بورس دیگری بفروشد، معامله گر می تواند ارز دیجیتال را در مبادله اول خریداری کرده و در ثانیه آن را با سود متوسط ​​بفروشد.

 

: ATH

 

ATH مخفف ماکزیمم قیمت ارز پایه است. این نمونه از اصطلاحات  ارز دیجیتال می تواند برای ردیابی بازار ارزهای دیجیتال بسیار مفید باشد. این دارایی ها بسیار ناپایدار هستند، بنابراین حفظ ATH آنها می تواند ارزشمند باشد.

 

: Bear/Bearish


یکی دیگر از اصطلاحات ارز دیجیتال، بیر است.  Bear/Bearishافرادی اند که معتقدند که یک دارایی، به عنوان مثال ارز دیجیتال، ارزش خود را از دست می‌دهد. روش دیگر برای این کار این است که اگر یک معامله گر فکر کند که ارز رمزپایه کاهش می یابد، احساسات آنها در مورد دارایی دیجیتال «نزولی» است.

 

Blocks

 

بلاک از مجموعه اصطلاحات ارز دیجیتال و به معنی مجموعه معاملات تایید شده و تراکنش هایی که در بلاک چین انجام می‌شوند.
 

با اصطلاحات ارزهای دیجیتال آشنا شوید

 

Blockchain :

 

بلاکچین یک سیستم لیدر توزیع شده است، و در واقع از یک سری بلوک و لیست سوابق تشکیل شده است. این بلوک ها شامل معاملات تایید شده هستند. این blockchain نه تنها غیر متمرکز، بلکه تغییر ناپذیر نیز طراحی شده است و توسط سیستم رمزنگاری پشتیبانی می‌شوند؛ به این معنی که ورودی ها پس از قرار دادن روی این دفترچه توزیع شده نمی توانند پاک شوند.

 

 Bull/Bullish

 

اگر یک تاجر معتقد باشد که  ارزش دارایی او افزایش می یابد، او را طبق اصطلاحات ارز دیجیتال یک "Bull/Bullish" می نامند. هنگامی که یک سرمایه گذار این انتظار خوشبینانه از از افزایش ارزش دارایی‌اش را داشته باشد، این تصور ذهنی به عنوان Bull/Bullish توصیف می شود.

 

: Consensus

 

هنگامی که اعضای شبکه توافق کردند یک معامله انجام شود، شبکه برای یک ارز دیجیتال به اجماع می رسد. به عبارت دیگر، Consensus یکی از اصطلاحات ارز دیجیتال است که برای سیستم های توزیع کاربری مهم است.

 

: Cryptocurrency

 

صرفاً ارز دیجیتالی است که به رمزنگاری متکی است. به عنوان مثال بیت کوین به منظور تایید معاملات، از رمزنگاری استفاده می کند.

 

: Cryptography

 

رمزنگاری، در اصل در اصطلاحات ارز دیجیتال به عنوان فرایند رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات تعریف می شود؛ به گونه ای که ناظران ممکن نتوانند اطلاعات ارسال شده را درک کنند.

 

: Escrow

 

Escrow شخص ثالثی است که از طرف سایر احزاب منابع مالی در اختیار دارد. این شخص ثالث طبق تعریف اصطلاحات ارز دیجیتال وقتی سایر نهادهای درگیر در معامله ممکن است به یکدیگر اعتماد نداشته باشند، وجوه را در اختیار خود نگه می دارد.

 

: Fiat Currencies

 

ارزهای فیات نمونه دیگری از اصطلاحات ارز دیجیتال می باشند. ارزهایی هستند که دارای ارزش هستند زیرا توسط یک بانک مرکزی درآمده اند. فیات به معنای «با حکم» است. این ارزها دارای ارزش هستند، زیرا برخی از مقامات مرکزی حکم داده اند که آنها دارای ارزش پولی هستند. نمونه هایی از ارزهای فیات شامل پوند انگلیس، یورو و ین ژاپن است.

 

: Exchanges

 

صرافی ها اساساً فقط بازارهایی هستند که معامله‌گران بتوانند معاملات ارزی دیجیتال انجام دهند. اگر فردی بخواهد بیت کوین بخرد، سریعترین راه برای تحقق این هدف است.

 

 FOMO:

 

 اصطلاح FOMO از مجموعه اصطلاحات ارز دیجیتال عبارت «ترس از دست دادن» است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سرمایه گذاران با توجه به انتظاراتشان مبنی بر افزایش ارزش، اقدام به خرید دارایی خاص کنند.
 

ماینینگ ارز دیجیتال

 

: Mining

 

استخراج از دیگر اصطلاحات ارز دیجیتال به معنی فرآیند ایجاد واحدهای جدید ارز دیجیتال است. به عنوان مثال، شبکه بیت کوین هر بار که یک بلوک استخراج شود، بیت کوین های جدیدی منتشر می کند.

 

 CPU

 

در اصطلاحات ارز دیجیتال مخفف واحد پردازش مرکزی است. این مؤلفه الکترونیکی مغز رایانه است و وظیفه انجام عملیات منطقی و ریاضی را بر عهده دارد.

 

 51% attack

 

یکی از مهم ترین اصطلاحات ارز دیجیتال که باید بدانید این مورد است. از آنجایی که ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین قدرت اصلی ندارند، این اجماع گره های شبکه است که تعیین می کند کدام معاملات معتبر هستند و کدام ها نیستند.اگر کاربر مخرب 51٪ از گره های شبکه را کنترل کند، ممکن است بتواند معاملات تقلبی خود را تایید کند. هرچه تعداد گره های موجود در شبکه بیشتر باشد، انجام این کار سخت تر خواهد بود و تاکنون هیچ یک از پروژه های محبوب رمزنگاری متحمل آن نشده اند.

 

 Bagholder

 

این نامی است که در اصطلاحات ارز دیجیتال به یک سرمایه گذار داده می شود که پس از کاهش قیمت، ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار داده است.

 

: Hash algorithm

 

این مقدار زیادی از داده ها را به یک هش با طول ثابت یا رشته ای از کلیدهای رمزنگاری تبدیل می کند. الگوریتم های هش برای معاملات بلاکچین و ارز دیجیتال حیاتی هستند.

 

: Hash rate
 

هش ریت در اصطلاحات ارز دیجیتال مربوط به سرعتی است که یک قطعه سخت افزار می تواند هشدارها را رمزگشایی کند.  این اساس استخراج معادن ارز دیجیتال است.

 

: Wallet

در بخش رمزنگاری ، کیف پول یک آدرس دیجیتالی است که برای ذخیره سکه یا نشانه استفاده می شود.  می توان برای ارسال و دریافت این موارد در طول معاملات رمزنگاری استفاده کرد.
 

کیف پول ارزهای دیجیتال

 

: Hot wallet

 

هات والت یکی دیگر از اصطلاحات ارز دیجیتال است که باید بدانید. یک کیف پول گرم به اینترنت وصل شده و برای نگه داشتن رمزنگاری برای معاملات روزمره استفاده می شود.  به دلیل افزایش خطر امنیتی در مورد کیف پول سرد، یک کیف پول گرم نباید مقدار زیادی ارز را ذخیره کند.

 

: Airdrop

 

Airdrop به توزیع رایگان مقادیر کمی از ارزهای مجازی خاص برای اعضای جامعه خود یا به صورت رایگان یا برای انجام کارهای کوچک به عنوان اصطلاحات ارز دیجیتال اشاره دارد.

 

: AML

مبارزه با پولشویی (AML) اصطلاحات گسترده ای برای قوانین و مقررات وضع شده برای جلوگیری از درآمد غیرقانونی مجرمان و یا جابجایی سرمایه های غیرقانونی است.

 

 API:

 

 API مخفف رابط برنامه نویسی برنامه در اصطلاحات ارز دیجیتال است. به زبان ساده ، API یک پیام رسان است که درخواست ها را می گیرد و به سیستمی می گوید که شما می خواهید چه کاری انجام دهد - و سپس پاسخ سیستم را به شما باز می گرداند.

 

 ASIC:

 

 ASIC ها مدارهای یکپارچه ای هستند که برای انجام کارهای محاسباتی خاص ایجاد شده اند.

 

 BTM:

 

دستگاه خودپرداز بیت کوین که با نام BTM یا Bitcoin Automatic Vending Machine (AVM) نیز شناخته می شود، این دستگاهی است که به افراد امکان می دهد مبادله منظم پول مانند دلار آمریکا برای بیت کوین و وارونه را انجام دهند.

 

: BITS

 

بیت به مقدار بسیار کمی از بیت کوین ، به طور خاص ، یک میلیونم بیت کوین یا 0.00000100 بیت کوین اشاره دارد.

 

BLOCK EXPLORER

 

Blockchain Explorer به عنوان وب سایتی تعریف شده است که یک سرویس جستجو برای داده های blockchain را ارائه می دهد.

 

Block heights:

 

ارتفاع بلوک به عنوان تعداد بلوک های موجود در زنجیره بین هر بلوک معین و اولین بلوک در blockchain تعریف شده است.

 

: Block reward

 

به عنوان پولی است که توسط افرادی که در حال نگه داشتن blockchain هستند، به عنوان درآمد کسب می شود.

 

: Bubble

حباب، افزایش بزرگی در کل اقتصاد یا بخشی از اقتصاد است و به دنبال آن افت شدید و سریع در نرخ ها رخ می دهد.

 

 : Cash

 

پول نقد پول فیزیکی است که در اختیار شخص قرار می گیرد یا با خیال راحت در یک منبع موجود مانند یک بانک ذخیره می شود یا توسط یک چک ارائه می شود.

 

: Cipher

رمزگذاری هر سری از مراحل است که باعث می شود اطلاعات غیرقابل خواندن شوند، بنابراین می توانند مخفی نگه داشته شوند و برای بازخوانی اطلاعات قابل استفاده است.

 

: Coinbase

 

Coinbase یک مبادله ارز دیجیتال است که به مردم امکان می دهد پول بطور منظم مانند دلار آمریکا برای بیت کوین، litecoin ، اتریوم تجارت کنند.

 

: Bear trap

Bear trap یک سرمایه گذار است که می خواهد از حرکت افت قیمت ها سود ببرد. Bear trap یک تصور نادرست است که قیمت ها در حال کاهش است و باعث می شود یک سرمایه گذار سعی کند از آن استفاده کند. پس از آن قیمت برگشت پیدا می کند و باعث می شود فرد پول از دست بدهد.

 

 Brute Force Attack:

 

 Brute Force Attack روشی است برای به دست آوردن اطلاعات مخفی بدین صورت که اطلاعات غیر قابل خواندن با حدس زدن در هر کلید ممکن که باعث باز شدن سیستم امنیتی می شود.

 

Candlesticks

 

Candlesticks به عنوان نمایشی در نمودار تعریف می شوند که برای نشان دادن تغییرات قیمت در طول زمان استفاده می شود.

 

Cold storage :

 

Cold storage به عنوان نوعی از ذخیره سازی داده های دیجیتال تعریف شده است که زمان بیشتری برای دسترسی به آن نیاز است و اغلب به اینترنت وصل نمی شود. همچنین به عنوان "کیف پول سرد" شناخته می شود.

 

سوالات خود را درباره اصطلاحات ارز دیجیتال را با متخصصان گروه سام اکسچنجر مطرح کنید.