بیت کوین چیست و چگونه می‌توان بیت کوین خرید؟

بیت کوین چیست و چگونه می‌توان بیت کوین خرید؟

1398/07/03
| 1184

«امروزه شاهد افزایش توجه افراد بیشتری به بیت کوین هستیم. بیت کوین از فناوری همتا به همتا و بدون نیاز به هیچ مرجع یا بانک مرکزی استفاده می‌کند. مدیریت معاملات و صدور بیت کوین به‌صورت جمعی توسط شبکه انجام می‌شود.»

بیت کوین منبع باز بوده و طراحی آن عمومی است. هیچ‌کس مالک آن نیست و کنترل ندارد و همه می‌توانند در خریدوفروش آن شرکت کنند. از این ارز دیجیتال تنها می‌توانید برای خرید موارد الکترونیکی استفاده کنید و هیچ‌وجه نقدی درازای آن دریافت نخواهید کرد. بیت کوین با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد، این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است و به‌راحتی می‌توان توسط آن به سود رسید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین؛ یک ارز دیجیتال است که در سال 2009 ایجاد شده است. بازارهایی با نام «مبادلات بیت کوین» به مردم امکان خریدوفروش بیت کوین با استفاده از ارزهای مختلف را می‌دهند. بیت کوین یک واحد پول جدید است که در سال 2009 توسط یک شخص ناشناس با نام مستعار Satoshi Nakamoto ایجاد شده است.
 

معاملات بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای مانند بانک‌ها انجام می‌شود!

از بیت کوین می‌توان برای رزرو هتل در Expedia، خرید مبلمان در Overstock و خرید بازی Xbox استفاده کرد. بخش اعظم اعتیاد به آن در مورد ثروتمند شدن و تجارت با آن است. قیمت بیت کوین در سال 2017 به هزاران دلار افزایش یافت. همچنین نرخ بیت کوین به‌سرعت تغییر می‌کند بنابراین باید توجه کنید که در چه زمانی اقدام به مشارکت در خریدوفروش بیت کوین می‌کنید.

بیت کوین چیست

ویژگی‌های بیت کوین که باعث شده به‌عنوان یک ارز رایج استفاده شود:

_ خریدوفروش بیت کوین ساده است.

 _ به‌طور معمول، بانک‌ها برای معاملات شرایط سختی پیش رو دارند و حتی امکان تأخیر در روند کار شما نیز وجود دارد. با استفاده از بیت کوین، می‌توانید یک آدرس را در چند ثانیه، بدون پرداخت هزینه و چک اعتباری و بدون سؤالات اعتبار سنجی ایجاد کنید.

_ به‌صورت غیرمتمرکز است.

- یکی از اهداف اصلی Satoshi Nakamoto در هنگام ساخت بیت کوین، استقلال سیستم از هرگونه متخصص بوده است. با این هدف مشخص شده است که هر یک از افراد، مشاغل و علاوه بر این هر دستگاهی که در اینگونه مبادلات مشارکت دارد، قطعه‌ای از یک سیستم فوق‌العاده است. این بدین معنی است که بانک و نهاد مرکزی بالاتر بر این سیستم کنترلی ندارند و تمام کنترل آن بر عهده کاربران آن است.

_ تقریباً نیمه ناشناس است.

_ امروزه بانک‌ها همه‌چیز را در مورد مشتریان و اهداف خود مانند سوابق مالی، آدرس، شماره تلفن، روش‌های مدیریت پول و سایر موارد را می‌دانند. این روند کاملاً متفاوت با بیت کوین است، زیرا لازم نیست برای ایجاد کیف پول و خریدوفروش بیت کوین تمام اطلاعات شما در اختیار سیستم قرار بگیرد.

همچنین تمام مبادلات توسط کیف پول فرد انجام می‌شود و هویت واقعی او اهمیتی ندارد. هرچند که صرافی‌های بیت کوین برای جلوگیری از جرائم و مبادلات غیرقانونی اقدام به احراز هویت افراد می‌کنند تا بتوانند موارد غیرقانونی را از این طریق پیگیری کنند.

_ شفاف است.

_ ناشناس بودن آن تقریباً امری نسبی است. آن‌هم به این صورت که اطلاعات کیف پول شما قابل‌بررسی است و مشخص می‌شود که چه معاملاتی انجام داده‌اید و چه میزان پول در حساب شماست. به‌واسطه کیف پول و آدرس شما نمی‌توان به هویت واقعی شما دست پیدا کرد، زیرا هر مبادله بیت کوین که در هر نقطه اتفاق می‌افتد در Blockchain ثبت می‌شود.

_ سریع است.

_ بیت کوین به‌صورت سریع اقساطی را ترتیب می‌دهد که معمولاً فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا کسی در طرف مقابل دنیا وجه را دریافت کند، درحالی‌که مبادلات عادی بانکی می‌تواند چند روز طول بکشد.

_ قابل بازگشت نیست.

_وقتی بیت کوین‌های خود را برای شخصی ارسال می‌کنید، هیچ فرصتی برای برگرداندن آن‌ها وجود ندارد، مگر اینکه فرد مقابل نیاز داشته باشد که آن‌ها را به شما برگرداند. این برگشت‌ناپذیر بودن امنیت مبادلات را تأمین می‌کند. بدین معنی که هر کس با شما مبادله می‌کند نمی‌تواند شما را با این ادعا که هرگز پولی دریافت نکرده فریب دهد.

به این ترتیب، بیت کوین یک رویکرد فوق‌العاده مبتکر و جدید در اقتصاد در حال اجرا است که اگر به خوبی از آن استفاده شود سود بسیار زیادی کسب خواهید کرد.

نحوه کار بیت کوین

 

نحوه کار بیت کوین

هر بیت کوین اساساً یک فایل رایانه‌ای است که در یک برنامه کیف پول ارز دیجیتال در تلفن هوشمند یا رایانه ذخیره می‌شود. افراد می‌توانند همه (بخشی از آن) را به کیف پول دیجیتالی شما ارسال کنند و شما می‌توانید آن را به افراد دیگر ارسال کنید. تک‌تک معاملات در یک لیست عمومی به نام blockchain ثبت می‌شود. این امر باعث می‌شود که بتوانیم تاریخچه بیت کوین‌ها را ردیابی کنیم تا از هرگونه جرائم و کلاهبرداری جلوگیری کنیم.
 

چگونه می‌توانیم بیت کوین دریافت کنیم؟

سه روش اصلی وجود دارد که افراد بیت کوین دریافت می‌کنند.

_ می‌توانید با استفاده از پول واقعی بخرید.

_ شما می‌توانید چیزهایی را بفروشید و به مردم اجازه دهید تا با بیت کوین هزینه آن را بپردازند.

_ یا آن‌ها را می‌توان با استفاده از کامپیوتر ایجاد کرد.
 

استخراج ابری بیت کوین

استخراج ابری معمولاً به‌عنوان یک سرویس استخراج از راه دور ارز دیجیتال تعریف می‌شود. این سرویس توسط میزبان ها (افرادی که سرویس استخراج ابری را دارند و اجاره می‌دهند) که تجهیزات قدرتمندی (مجموعه عظیمی از پلتفرم‌های استخراج باقدرت هش بالا) در اختیار دارند، ارائه می‌شود. میزبان‌ها معمولاً شرکت‌های بزرگی هستند که در زمینۀ استخراج ابری تخصص دارند. این شرکت‌ها سخت‌افزارهای قدرتمند استخراج (GPU، مادربرد، پردازنده و ...) را خریداری می‌کنند و صدها دکل ساخته می‌شود. به‌طور طبیعی، آن‌ها در ساختمان‌هایی با ابعاد مختلف مانند گاراژهای عظیم، انبارها و غیره قرار دارند. استخراج ابری بیت کوین به دلایل مختلفی به‌مرور محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. اول‌ از همه، استخراج ابری دسترسی آسانی برای تمام افرادی که قصد استخراج دارند، بدون نیاز به‌صرف هزینه بالا فراهم می‌کند. علاوه بر این امکان استخراج ابری رایگان و بدون نیاز به‌صرف هزینه نیز مزیت دیگر این نوع استخراج است.
خواندن مقاله استخراج ابری بیت کوین را که به طور مفصل به این موضوع پرداخته است را از دست ندهید.

 

چگونه می‌توان توسط رایانه بیت کوین ایجاد کرد؟

برای اینکه سیستم بیت کوین کار کند، می‌توان از سیستم‌های رایانه‌ای قوی کمک گرفت. برای ایجاد آن نیاز به محاسبات سخت و پیچیده توسط کامپیوترها است. بابت اینکه کامپیوتر بتواند نرخ هش را به‌درستی و زودتر از دیگران حدس بزند، بیت کوین دریافت می‌کنند. مردم رایانه‌های قدرتمندی را فقط برای امتحان و به دست آوردن بیت کوین تنظیم می‌کنند. به این کار استخراج گفته می‌شود. هرچه جلوتر بروید این محاسبات سخت‌تر خواهد شد و بنابراین ممکن است مدت‌زمان زیادی طول بکشد تا بتوانید به آن دست پیدا کنید. همچنین به مرور مصرف برق نیز افزایش پیدا می‌کند و ممکن است هزینه‌ای چند برابر بیت کوینی که به دست می‌آورید صرف هزینه برق کنید.
چرا بیت کوین ارزشمند است؟


چرا بیت کوین ارزشمند است؟

چیزهای دیگری غیر از پول مانند طلا و الماس وجود دارد که ما آن‌ها را باارزش می‌دانیم. آزتک ها از کاکائو به‌عنوان پول استفاده می‌کردند! بیت کوین‌ها ارزشمند هستند، زیرا مردم حاضرند آن‌ها را برای دریافت کالاها و خدمات واقعی و حتی پول نقد مبادله کنند.


چرا مردم تمایل دارند از بیت کوین استفاده کنند؟

برخی افراد این واقعیت را دوست دارند که بیت کوین توسط دولت یا بانک مرکزی کنترل نمی‌شود. مردم همچنین می‌توانند آن‌ها را به‌صورت نسبتاً ناشناس مبادله کنند. اگرچه همه معاملات ثبت می‌شود، اما هیچ‌کس نمی‌تواند به شماره‌حساب شما دست پیدا کند مگر اینکه شما به آن‌ها بگویید.

آیا بیت کوین امن است؟

هر معامله در سیستم بلاکچین ثبت می‌شود، بنابراین جعل بیت کوین، کلاهبرداری و هرگونه جرائم این‌چنینی بسیار مشکل می‌باشد و قطعاً قابل‌پیگیری است.

ممکن است کد فعال‌سازی خود را گم کنید و نتوانید به کیف پول خود دست پیدا کنید و آن را برای همیشه از دست بدهید. از سال ۲۰۰۹ که بیت کوین ساخته شد تاکنون، نرخ آن نوسانات بسیاری داشته و بالا و پایین آمده است؛ بنابراین بعضی افراد عقیده دارند که کار عاقلانه‌ای نیست که پول نقد خود را به بیت کوین تبدیل کنید.

 

آیا استفاده از بیت کوین امن است؟استخراج بیت کوین چگونه است؟

استخراج بیت کوین در اصل کسب و ایجاد بیت کوین به‌عنوان راهی برای معرفی سکه‌های بیشتر به سیستم، به‌عنوان پاداش انجام کارهای محاسباتی است. شبکه حاوی یک دفترچه عمومی از کلیه معاملات انجام شده به نام زنجیره بلوک است که در آن تمام معاملات گذشته تائید شده که همه قانونی بوده‌اند و به‌طوری که قبلاً بیت کوین‌های خرج شده بر این اساس منتقل‌شده‌اند. نقش اصلی استخراج این است که گره‌های شبکه را ایمن و مقاوم باشد و به‌گونه‌ای طراحی شده است که از نظر منابع اقتصادی به گونه ای باشد که تعداد بلوک‌های کشف‌شده توسط کاربران سیستم در هرروز ثابت نگه‌داشته می‌شود تا از تورم سریع جلوگیری شود. هر بلوک در بلاکچین باید دارای اثبات کار باشد تا معتبر باشد. این اثبات کار سپس توسط همه گره‌های بیت کوین موجود در شبکه هر بار که یک بلوک دریافت می‌کنند تائید می‌شود و این به کارکرد اثبات کار نرخ پول گفته می‌شود.

به ماینرها تعدادی بیت کوین تعلق می‌گیرد


به ماینرها تعدادی بیت کوین تعلق می‌گیرد

به ماینرها تعدادی بیت کوین تعلق می‌گیرد که مورد توافق همه افراد در شبکه است. این کار با 25 سکه آغاز شد و پس از هر 210،000 بلوک نصف بیت کوین اضافه می‌شود. بعضی‌اوقات کاربران سیستم شخصی می‌توانند در یک شبکه که قدرت محاسباتی همه شرکت‌کنندگان را پیوند می‌دهد، مشارکت کنند که بسته به سهم مشارکت، سهمی از هر بلوک کشف شده دریافت می‌کنند.
 

خرید بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد مخصوصا به صورت آنلاین و مجازی. بسیاری از صرافی های آنلاین این کار را به راحتی انجام می دهند که شما نیز میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. مورد خرید بیت کوین باید از صرافی های امن انجام شود که خوشبختانه در ایران کم نیستند. سرمایه گذاری با خرید بیت کوین راهی مطمن است برای دست یابی به اهداف تان به شرطی که از مشاوره مشاوران مجرب نیز بهره مند شوید.  
 

سه راه برای استخراج بیت کوین

راه اول: راه‌اندازی کیف پول

1) اگر تازه‌ کارتان را شروع کرده‌اید، یک نرم‌افزار یا کیف پول موبایل را بارگیری کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری روی رایانه شما نگه داشته می‌شوند، درحالی‌که کیف پول‌های موبایل برنامه‌هایی هستند که روی تلفن هوشمند خود نصب می‌کنید. نرم‌افزار و کیف پول‌های موبایل از نظر منطقی ایمن هستند، می‌توانند به‌صورت رایگان بارگیری شوند و برای مقادیر کمتری بیت کوین مناسب هستند.

_ می‌توانید فهرستی از کیف پول‌های امن را که برای استفاده با بیت کوین تأیید شده‌اند در https://bitcoin.org/fa/choose-your-wallet پیدا کنید. برخی از کیف پول‌ها مشترک هستند، به این معنی که می‌توانید از طریق نرم‌افزار روی رایانه خود و از طریق برنامه‌ای روی تلفن همراه خود به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

۲) اگر قصد جدی برای استخراج دارید، روی یک کیف پول سخت‌افزاری سرمایه‌گذاری کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند اما امن‌تر هستند. ازآنجاکه به اینترنت متصل نیستند، در برابر هکرها آسیب‌پذیر نیستند. اگر قصد دارید بیت کوین خود را طولانی‌مدت نگه‌دارید، احتمالاً یک کیف پول سخت‌افزاری سرمایه‌گذاری ارزشمندی باشد.

_ Trezor و Ledger دو نوع از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری موجود هستند. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت آنلاین یا در فروشگاه‌های لوازم جانبی رایانه خریداری کنید.

۳) تمام ویژگی‌های امنیتی را در کیف پول خود فعال کنید. پس از انتخاب کیف پول، آن را برای حداکثر امنیت تنظیم کرده تا از بیت کوین خود محافظت کنید. برای تأمین اعتبار حساب خود از تائید اعتبار دو عاملی استفاده نمایید. وقتی وارد سیستم می‌شوید، یک کد به‌صورت پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می‌شود. برای دسترسی به‌حساب خود باید کد را وارد کنید. این باعث می‌شود حساب شما در برابر هک شدن آسیب‌پذیر نباشد.

_ اطمینان حاصل کنید که رمز عبوری که انتخاب کرده‌اید ایمن است و هرکسی نمی‌تواند به‌راحتی آن را حدس بزند. برای اینکه با بهترین کیف پول های بیت کوین آشنا شوید بهتر این مقاله را مطالعه کنید یا با مشاوران سام اکسچنجر گفت و گو کنید.

سه راه برای استخراج بیت کوین


راه دوم: اخذ یک قرارداد استخراج ابری

۱) تصمیم بگیرید از کدام ارائه‌دهنده سرویس استخراج ابری استفاده می‌کنید. تعدادی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های مختلف استخراج ابری در دسترس هستند که برخی از آن‌ها بهتر از بقیه هستند. هر سرویس هزینه‌های مختلفی دارد.

۲) بسته پیمانکاری استخراج ابری را انتخاب کنید. با استخراج ابری، شما اساساً توان استخراج از سیستم را برای مدت‌زمانی اجاره می‌کنید. تا زمانی که قرارداد شما فعال است، شما تمام بیت کوین را که با استفاده از آن توانایی استخراج دارید را دریافت می‌کنید و همچنین هزینه‌هایی نیز باید برای نگهداری از سخت‌افزار استخراج به سرویس ابری پرداخت کنید.

_ قراردادها معمولاً از 1 تا 3 سال به طول می‌انجامند، اگرچه برخی از آن‌ها طولانی‌تر هستند. درحالی‌که قراردادهای کوتاه‌تر ممکن است برچسب قیمت کمتری داشته باشند، بعید به نظر می‌رسد که در مدت‌زمان کوتاه‌تری پولی به دست آورید. شما معمولاً حداقل 2 سال برای شروع سوددهی نیاز دارید.

_ برای قراردادهای کوچک‌تر تا چند هزار دلار برای قراردادهای بزرگ‌تر باقدرت استخراج بیشتر - قیمت‌ها در هر نقطه از زیر 100 دلار متفاوت است - که به‌عنوان نرخ هش بیان می‌شود. به‌عنوان مثال، از سال 2019، Genesis یک قرارداد 2 ساله استخراج را با 50 دلار پیشنهاد می‌کند که به شما 1 TH / S (1 هش Tera در ثانیه یا 1000،000،000،000 هش در ثانیه) به شما می‌دهد. به نظر می‌رسد خیلی زیاد به نظر می‌رسد، اما بعید است که شما حتی در مدت 2 سال با چنین طرحی کوچک کارهای بیشتری انجام دهید. در انتهای دیگر این طیف، شما می‌توانید قرارداد 5 ساله را با قیمت 6125 دلار با 25 TH / s دریافت کنید.
دانستن اینکه کدام صرافی ها برای خرید بیت کوین مناسب و بهترین هستند برای شما لازم است و در انتخاب تان دقت کنید. 

 

بهترین سایت‌های خرید بیت کوین کدم‌اند؟

 

 

راه‌اندازی کیف پول
۳) درآمد خود را به کیف پول مطمئن خود برگردانید. با به دست آوردن بیت کوین، در سرویس Cloud Mining روی حساب شما ظاهر می‌شود. هنگامی‌که به‌اندازه کافی ذخیره شد، می‌توانید آن را به کیف پول خود بفرستید.

_ برخی از سرویس‌های استخراج ابری ممکن است پرداخت‌های منظم را در یک برنامه تعیین‌شده انجام دهند، مانند یک‌بار در ماه یا یک‌بار در سه‌ماهه. دیگران ممکن است به شما اجازه دهند هر زمان که بخواهید درآمد خود را پس بگیرید تا زمانی که حداقل مبلغ را داشته باشید. حداقل مبلغ ممکن است از 0.05 BTC تا 0.00002 BTC باشد.

 

راه سوم: استفاده از سخت‌افزار شخصی خود

۱) برای محاسبه سودآوری استخراجتان از یک ماشین‌حساب آنلاین استفاده کنید. دکل‌های استخراج می‌توانند نسبتاً گران باشند و انرژی بسیار زیادی مصرف کنند. بازی با مجموعه‌های مختلف در یک ماشین‌حساب استخراج آنلاین می‌تواند به شما کمک کند که آیا شروع به کار استخراج را برای شما سوی خواهد داشت یا خیر.

؛ CryptoComp دارای یک ماشین‌حساب استخراج است که در https://www.cryptocompare.com/mining/calculator ظ/ موجود است.

_ اگر به‌تازگی شروع به کارکرده‌اید، ممکن است از تمام هزینه‌های موجود، مانند هزینه استخراج یا هزینه برق اطلاع نداشته باشید. بااین‌حال، هر چه اطلاعات بیشتری داشته باشید، برآورد سودآوری‌تان دقیق‌تر خواهد بود.

۲) یک دستگاه استخراج ASIC و منبع تغذیه برای تجهیزات استخراج تهیه کنید. یک ماینر ASIC یک مدار مجتمع کاربردی (ASIC) است که به طور خاص برای استخراج بیت کوین طراحی شده است. در اصل، این یک تراشه رایانه‌ای است که برای اجرای آن به منبع تغذیه نیاز دارد. ماینر های ASIC بسته به قدرت و کارایی آن‌ها قیمت متفاوتی دارند.

_ به‌عنوان مثال، Bitmain Antminer S15 حداکثر میزان هش 28 TH / s را دارد و 1596W نیرو مصرف می‌کند. در طی یک سال، بسته به هزینه برق خود، می‌توانید حدود 200 دلار بیت کوین با این ماینر کسب کنید. بااین‌حال، با توجه به اینکه ماینر بین 1500 تا 2000 دلار هزینه دارد، باز هم حداقل 7 تا 10 سال با آن نرخ طول می‌کشد تا سود خود را با قیمت بیت کوین 4000 دلار شروع کنید.

_ شما می‌توانید بر روی قیمت ارز دیجیتال نظارت کنید تا در زمان لازم با توجه به نوسانات نرخ آن برای کسب سود محاسبه کنید. سود نیز ممکن است بسته به قیمت برق متغیر باشد.

۳) ماینر خود را وصل کرده و آن را بوت کنید. منبع تغذیه خود را به MINIC ASIC متصل کنید، سپس ماینر خود را به روتر خود وصل کنید. برای اتصال ماینر خود از یک کابل اترنت استفاده کنید. یک اتصال بی‌سیم به‌اندازه کافی پایدار نیست.

_ آدرس IP روتر خود را در یک مرورگر وب تایپ کنید. این کار شما را به صفحه مدیر روتر منتقل می کند. برای یافتن آدرس IP برای ماینر ASIC، روی دستگاه‌های متصل کلیک کنید. آدرس IP مربوط به Miner ASIC خود را در مرورگر وب خود کپی و جایگذاری کنید. با این کار می‌توانید ماینر خود را تنظیم کنید.

آیا بیت کوین قانونی است؟

آیا بیت کوین قانونی است؟

استفاده از این ارز دیجیتال در ایالات‌متحده قانونی است و پرداخت‌ها و استفاده از آن مانند هر ارز دیگری منوط به پرداخت مالیات و الزامات گزارش دهی است.

اما در ایران هنوز هیچ‌گونه قانونی در ارتباط با استفاده از آن در سطح‌ وسیع تصویب نشده است. عملاً هیچ‌گونه مجازات قانونی برای آن در کشور ما در نظر گرفته نشده است. هرچند که جرائم و کلاهبرداری توسط آن پیگرد قانونی دارد. در واقع خریدوفروش بیت کوین جرم نیست اما قانونی در حمایت از آن نیز وجود ندارد. هرچند در ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸، کمیسیون اقتصادی دولت بیت کوین را به رسمیت شناخت اما هنوز بانک مرکزی ممنوعیت‌هایی در قبال ورود این ارز دیجیتال به کشور اعمال کرده است. 

 

مسائل حقوقی بیت کوین، مسائلی که باید از آنها مطلع باشید


قیمت بیت کوین چقدر است؟

نرخ بیت کوین در هر لحظه در حال تغییر است و بنابراین برای معامله آن باید نمودارهای قیمت آن را لحظه‌به‌لحظه دنبال کنید و در حین نوسانات نرخ آن بتوانید با خریدوفروش و معامله به سود دست یابید. آخرین نرخ بیت کوین در ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ به ترتیب‌ 11499.42 USD و 135,693,156 تومان است. نقد کردن بیت کوین نیز راه های زیادی دارد اما باید آن را از راه درست و مطئن انجام دهید تا دچار مشکل نشوید راه هایی مانند واریز وجه نقد،انتقال بانکی،به‌صورت حضوری پول نقد را دریافت کنید و .... که آموزش هر کدام از آنها در این مقاله نمی گنجد و بهتر است مقاله که در زیر به شما معرفی می کنیم را دنبال کنید.
 

 

 روش نقد کردن بیت کوین چگونه است؟


 

امنیت کیف پول بیت کوین چگونه تأمین می‌شود؟

شما برای تأمین امنیت می‌توانید پشتیبان معمولی از کیف پول برای محافظت در برابر خرابی رایانه، سرقت و خطای انسانی تهیه کنید؛ اما هرگز این نسخه پشتیبان را به‌صورت آنلاین ذخیره نکنید و به‌خصوص اگر نسخه پشتیبان تهیه‌شده رمزگذاری نشود. در آخر نیز، همیشه از آخرین نسخه نرم‌افزار موردنظر باری استخراج استفاده کنید و از رمز عبوری استفاده نمایید که حداقل 16 کاراکتر داشته باشد تا در قبال جرائم رایانه‌ای کیف پول شما محفوظ بماند. همچنین توجه داشته باشید که کد فعال‌سازی و رمز عبورتان را نیز درجایی نگه‌دارید که فرد دیگری به آن دسترسی نداشته باشد. درصورتی‌که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینهٔ خریدوفروش بیت کوین دارید، لطفاً با مشاوران گروه سام اکسچنجر در ارتباط باشید.