استخراج ابری بیت کوین

استخراج ابری بیت کوین

1398/07/05
| 323

«اگر امروز به دنیای ارز دیجیتال نگاهی بیندازیم به‌سرعت متوجه خواهیم شد که استخراج ابری بیت کوین موضوع روز ارز دیجیتال است. در این راهنما، سام اکسچنجر در مورد همه موارد مربوط به استخراج ابری صحبت خواهد کرد.»
ما هم تعاریف اساسی و هم موضوعات عمیق‌تر را پوشش خواهیم داد. همچنین، ما چند نمونه از بهترین پلتفرم‌های ارائه‌دهنده استخراج ابری بیت کوین، چه به‌صورت رایگان و غیر رایگان، برای شما مطرح می‌کنیم. در ادامه همچنین درباره مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین نیز صحبت خواهیم کرد.

استخراج ابری بیت کوین چیست؟

استخراج ابری معمولاً به‌عنوان یک سرویس استخراج از راه دور ارز دیجیتال تعریف می‌شود. این سرویس توسط شرکت‌هایی (افرادی که سرویس استخراج ابری را دارند و اجاره می‌دهند) که تجهیزات قدرتمندی (مجموعه عظیمی از پلتفرم‌های استخراج باقدرت هش بالا) ارائه می‌شود. میزبان‌ها معمولاً شرکت‌های بزرگی هستند که درزمینه استخراج ابری تخصص دارند. این شرکت‌ها سخت‌افزارهای قدرتمند استخراج (GPU، مادربرد، پردازنده و ) را خریداری می‌کنند و صدها دکل ساخته می‌شوند. به‌طور طبیعی، آن‌ها در ساختمان‌هایی با ابعاد مختلف مانند گاراژهای عظیم، انبارها و غیره قرار دارند. استخراج ابری بیت کوین به دلایل مختلفی به‌مرور محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. اول‌ از همه، استخراج ابری دسترسی آسانی برای تمام افرادی که قصد استخراج دارند، بدون نیاز به‌صرف هزینه بالا فراهم می‌کند. علاوه بر این استخراج ابری رایگان و بدون نیاز به‌صرف هزینه نیز مزیت دیگر این نوع استخراج است.
 

استخراج ابری رایگان در برابر استخراج ابری دارای هزینه

از آنجایی که به نظر می‌رسد بیت کوین محبوب‌ترین گزینه در هنگام استخراج ابری است، در ادامه مقاله ما نیز به استخراج ابری بیت کوین می‌پردازیم. تقابل استخراج ابری رایگان و با هزینه بحث داغ این روزهای بازار ارز دیجیتال است. درحالی‌که استدلال‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه هر چه بیشتر فعالیت کنید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد، کاربران هزینه اولیه که برای استخراج ابری در نظر گرفته نمی‌شود را امری مهم می‌دانند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به این دو نوع از گزینه‌های استخراج ابری بیت کوین بپردازیم.
استخراج ابری بیت کوین چیست؟

مزایا و معایب استخراج ابری

جوانب مثبت و منفی استخراج ابری با صرف هزینه در برنامه‌های مختلفی ارائه می‌شود. شما به‌عنوان مشتری برنامه‌ای را انتخاب می‌کنید که بیشتر از همه برای شما مناسب باشد (برخی سراچه‌ها و شرکت‌ها حتی برنامه‌های سفارشی ارائه می‌دهند). سپس شما در مورد جدول زمانی تصمیم می‌گیرید، مگر اینکه از قبل اعلام‌شده باشد. انواع مختلف برنامه‌های استخراج ابری بیت کوین نرخ هش های متفاوتی را ارائه می‌دهند. نرخ هش به‌سادگی نشانگر قدرت دکل یا به عبارت دیگر اینکه سیستم چقدر بیت کوین را می‌تواند در یک مقطع زمانی معین استخراج کند. کاربران استخراج ابری بیت کوین ادعا می‌کنند که هزینه اولیه یک قرارداد تا حدودی (بسیار) گران است. با این حال، همه این هزینه‌ها بستگی به نوع هشی که شما ترجیح می‌دهد، دارد. هرچه میزان پرداخت پیش‌فرض بیشتر باشد، نرخ هش شما سریع‌تر خواهد بود و به‌نوبه خود، زودتر به سودآوری می‌رسید. توانایی ایجاد برنامه‌های سفارشی نیز نقش بزرگی در این امر دارد. یک طرح سفارشی بدین معنی است که قصد دارید به چه میزان پول پرداخت نمایید یا به دنبال چه قدرت هشی هستید. برخی از شرکت‌ها حتی گزینه‌ای را برای انتخاب مدت‌زمان فرآیند استخراج ابری خود ارائه می‌دهند، برای مثال ممکن است دو ماه برای شما مناسب باشد یا گزینه یک سال و حتی بیشتر را جهت استخراج ابری بیت کوین انتخاب نمایید.

 

قیمت استخراج ابری

 هنگامی‌که صحبت از معایب استخراج ابری با صرف هزینه می‌شود، اولین و بدیهی‌ترین آن‌ها احتمالاً قیمت آن باید باشد. بسته به میزان پولی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در استخراج ابری دارید، برنامه‌های ورود نیز ممکن است بسیار گران به نظر برسد. برنامه‌های ورود معمولاً از حدود قیمت 200 دلار تا 300 دلار شروع می‌شود. با یک برنامه ورود، شما حداقل سرعت هش را می‌گیرید، درحالی‌که مدت‌زمان برنامه می‌تواند متفاوت باشد و از این نظر محدودیتی ندارد. این برنامه‌های ورودی استخراج ابری بیت کوین عمدتاً برای افرادی طراحی‌شده‌اند که هرگز تجربه قبلی در زمینه استخراج ابری نداشته‌اند.

افراد دیگری که جدی و مصمم هستند که استخراج ابری در آینده درآمد مالی آن‌ها خواهد بود و برای آن‌ها سودآوری دارد از همان ابتدا تمایل به سرمایه‌گذاری بسیار بیشتری دارند. این امر به‌خودی‌خود مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما چنین سرمایه‌گذارانی باید آگاه باشند و تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام دهند تا توسط شرکت‌های کلاه‌برداری سرمایه خود را از دست ندهند.
 

مزایا و معایب استخراج ابری رایگان

وقتی صحبت از استخراج ابری بیت کوین می‌شود، بزرگ‌ترین بحث این است که آیا ارزش آن را دارد یا خیر. استخراج ابری رایگان امکان دسترسی به دنیای استخراج ارز دیجیتال را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری برای هزینه‌های اولیه، به سرمایه‌گذاران می‌دهد. هنگامی‌که استخراج ابری بیت کوین رایگان را در Google جستجو می‌کنید، صدها سایت تخصصی که خدمات استخراج ابری رایگان دارند نمایش داده می‌شود.

استخراج ابری رایگان بدین‌صورت است که درحالی‌که میزبانان به هزینه اولیه احتیاج ندارند، اما به جهت تأمین هزینه‌های برق و هزینه‌های نگهداری، بخشی از درآمد ماهانه شما را دریافت می‌کنند. وقتی در مورد استخراج ابری بیت کوین صحبت می‌کنید، این موضوع از اهمیت بالاتری برخوردار می‌شود. بیت کوین یکی از کندترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است. این به دلیل محبوبیت بیت کوین است که بسیاری از افراد می‌خواهند حداقل مقدار کمی بیت کوین را در اختیار داشته باشند. به همین دلیل، استخراج ابری بیت کوین (رایگان) به یک روند بسیار طولانی تبدیل می‌شود؛ بنابراین وقتی درنهایت بیت کوین مدنظرتان استخراج می‌شود، هر میزان سودی که داشته‌اید تقریباً ارزشی نخواهند داشت.

 

امکان کلاهبرداری موضوع دیگری در زمینه استخراج ابری بیت کوین به صورت رایگان است. این میزبان‌ها معمولاً نیازی به ارائه اثبات کار (حتی به‌صورت جعلی) نمی‌بینند. دلیل این امر این است که آن‌ها خدمات خود را به‌صورت «رایگان» ارائه می‌دهند. اگر به دنبال ارائه‌دهندگان خدمات استخراج ابری بیت کوین (رایگان) هستید، تحقیقات کاملی را انجام دهید. انجمن‌ها و اتاق‌های گفتگوی آنلاین محل بسیار خوبی برای شروع تحقیقات شما است. در اینجا، مردم معمولاً توصیه‌ها و نکاتی راجع به نحوه جلوگیری از کلاه‌برداری ارائه می‌دهند.
سایت‌های استخراج ابری رایگان

سایت‌های استخراج ابری رایگان

اکنون که شما ایده کلی در مورد آنچه که استخراج ابری بیت کوین با صرف هزینه و رایگان ارائه می‌دهد، دارید و جوانب مثبت و منفی هر دو نوع استخراج ابری را می‌دانید، می‌توانیم در مورد برخی از سایت‌های جالب‌توجه در این حیطه صحبت کنیم.

 MinerFarm

 MinerFarm یکی از شناخته‌شده‌ترین سایت‌های استخراج ابری بیت کوین رایگان است. شهرت این سایت به جهت قابل‌اعتماد و در دسترس بودن و رابط کاربری آسان آن است. کار MinerFarm به‌گونه‌ای است که آن‌ها فقط 100Gh / s را برای ثبت‌نام در سایت خود به شما رایگان ارائه می‌دهند. ممکن است این میزان کم به نظر برسد، اما همیشه می‌توانید برای کسب درآمد بیشتر برنامه خود را ارتقا دهید. برداشت‌ها آسان و سریع است و همچنین خدمات پشتیبانی از مشتری خوبی را ارائه می‌دهند.

 Multimining

Multimining نسخه رایگان استخراج ابری بیت کوین مخصوص به خود را ارائه می‌دهد. آن‌ها برای ثبت‌نام در سایت خود 30 گیگاهرتز در ساعت را به‌عنوان یک برنامه دائمی به شما پیشنهاد می‌دهند. نکته جالب در مورد Multimining این است که آن‌ها همچنین یک برنامه ارجاعی دارند، بدین‌صورت که اگر افراد بیشتری را به سایت دعوت نمایید، ارز دیجیتال بیشتری دریافت خواهید کرد.

EOBOT

 EOBOT کمی ناشناخته‌تر از سایر سایت‌های استخراج ابری بیت کوین در این لیست است. با این وجود، به دلیل برخی مزایای آن ارز بررسی دارد. EOBOT اگرچه ذاتاً رایگان نیست، اما برنامه‌هایی با هزینه‌های نسبتاً مناسب ارائه می‌دهد.

 

به چه دلیلی باید تجهیزات استخراج ابری بیت کوین را اجاره کرد؟

جواب بسیار ساده است. در حالی که مدل کسب‌وکاری افراد به بیت کوین متکی است، اما آن‌ها نمی‌توانند تمام سرمایه خود را بر روی بیت کوین بگذارند، زیرا قیمت آن بسیار بی‌ثبات است. آن‌ها در اصل با اجاره تجهیزات میزان هزینه‌ی سرمایه‌گذاری بر بیت کوین را کاهش می‌دهند و بدین‌صورت اگر در قبال استخراج ابری بیت کوین سود چندانی به دست نیاورند، ضرر آن‌چنانی نیز نمی‌کنند. آن‌ها بازده سرمایه‌گذاری خود را بدون تکیه زیاد به قیمت بیت کوین دریافت می‌کنند. اگر قرار باشد بیت کوین به قیمت صفر دلار سقوط کند، درصورتی‌که هزینه تمام تجهیزات را خودشان داده باشند، تقریباً سرمایه آن‌ها صفر خواهد شد. اجاره تجهیزات در حال حاضر روش امن‌تری برای انجام این کار است.
 

مزایای استخراج ابری بیت کوین چیست؟

در این نوع استخراج بیت کوین شما دیگر استرس نگهداری ارز دیجیتال، هزینه برق، تأسیسات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری گران‌قیمت را نخواهید داشت، همچنین هرزمانی که احساس کنید استخراج ابری بیت کوین سودی در برندارد، بدون نگرانی از دست دادن سرمایه خود می‌توانید از این تجارت کنار بروید.
معایب استخراج ابری بیت کوین

معایب استخراج ابری بیت کوین

بسیاری از شرکت‌هایی که جدیداً به این تجارت پیوسته‌اند، پیدا کردن یک ارائه‌دهنده قابل‌اعتماد را دشوار می‌کند. شما نمی‌توانید بدون صرف هزینه برنامه خود را ارتقا دهید. حتی ممکن است ارائه‌دهنده به جهت سودآوری پایین در درازمدت بدون توجه به شرایط شما تجارت خود را خاتمه دهد. این‌ها برخی از جوانب مثبت و منفی در مورد استخراج ابری بیت کوین است، شما می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید تا تصمیم مناسبی اتخاذ کنید. اگرچه، برای اکثر افرادی که اهل تکنولوژی نیستند یا پول لازم را برای تهیه سخت‌افزارهای گران‌قیمت استخراج ندارند، قراردادهای استخراج ابری بهترین انتخاب است. اکنون‌که می‌دانید آن‌ها چگونه کار می‌کنند و مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین چیست، وقت آن است که اطمینان حاصل کنیم که قرارداد مناسب را انتخاب کرده‌ایم.

برای انتخاب شرکت مناسب استخراج ابری بیت کوین اعتبار و شهرت آن اهمیت دارد. شما باید مطمئن شوید که این عملیات بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود و این شرکت در تلاش نیست از حباب بیت کوین سوءاستفاده کند و سرمایه شمارا از بین ببرد. ما در ادامه بهترین شرکت‌های استخراج ابری بیت کوین را معرفی خواهیم کرد تا به‌راحتی شرکت مناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید.

قیمت عملیات

قیمت عملیات مهم است. اکثر شرکت‌ها می‌گویند شما حتی تا یک ماه مشخص شکست خواهید خورد. شما می‌توانید دستگاه دلخواه خود و تعداد آن و میزان هزینه‌ای که قصد دارید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید را انتخاب نمایید که حداقل آن تقریباً بین 10 تا 20 دلار در ماه است.
 

بهترین سایت‌های استخراج ابری بیت کوین

 Eobot

این سایت یک از بهترین‌ها برای استخراج ابری بیت کوین است. به کمک آن می‌توانید با پی پال یا با استفاده از ارزهای دیجیتال وجه واریز کنید و طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، دوج کوین، ریپل، دش، اتریوم کلاسیک را خریداری کنید. برای هر نمونه استخراج ابری که SHA-256 را در اختیار شما قرار می‌دهد، 1.0 گیگا هش در ثانیه دریافت خواهید کرد. این مورد برای استخراج ابری بیت کوین مزیت محسوب می‌شود. برای شروع یک سرمایه‌گذاری کوچک Eobot، انتخاب عالی برای مبتدیان است که می‌خواهند استخراج ابری بیت کوین را تجربه کنند.

شروع کار توسط آن آسان است و می‌توانید با حداقل 10 دلار شروع کنید. هر 60 ثانیه به‌روزرسانی‌های استخراج را دریافت خواهید کرد که پیگیری میزان سود دریافتی شمارا آسان می‌کند. آن‌ها همچنین در وب‌سایت خود یک ماشین‌حساب ارائه می‌دهند تا بتوانید به‌راحتی به‌عنوان نمونه ابر سود خود را محاسبه کنید

 Hashflare

Hashflare یک سایت معروف ارائه‌دهنده استخراج ابری بیت کوین است که از سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرده است. آن‌ها امکانی را ارائه می‌دهند که شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام استخرها را برای استخراج استفاده کنید تا بتوانید بیشترین درآمد را داشته باشید. با پرداخت هزینه و کمیسیون مشخص می‌توانید همیشه میزان واقعی هزینه‌های خود را مرتباً پیگیری کنید. آن‌ها مانند اکثر ارائه‌دهندگان استخراج ابری بیت کوین، دو نوع استخراج را ارائه می‌دهند. Scrypt و SHA-256.

 Genesis Mining

رابط کاربری ساده‌ای دارد و راهی آسان برای شروع استخراج ابری بیت کوین است، Genesis Mining یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده استخراج ابری است و ازاین‌رو آن‌ها تجربه زیادی در این زمینه‌دارند. آن‌ها همچنین بزرگ‌ترین شرکت استخراج ابری بیت کوین هستند که ثابت می‌کند که می‌توانند حجم زیاد معاملات را مدیریت کنند. Genesis Mining بسته‌های قیمت‌گذاری متفاوتی را بر اساس پول یا ارزهای دیجیتال شما برای استخراج و همچنین میزان قدرت هش موردنظر شما پیشنهاد می‌کند. آن‌ها کمی هزینه‌های بالاتری را در این زمینه ارائه می‌دهند، اما پشتیبانی و تجربه آن‌ها برای این امر بسیار اهمیت دارد.

Hashing24

Hashing24 یک شرکت استخراج ابری بیت کوین می‌باشد که به‌تازگی تأسیس‌شده است و از سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است. آن‌ها از سخت‌افزارهای کارآمد و قدرتمند همچون ASIC های مدرن Bitfury استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین 100٪ تضمین می‌دهند که عملکرد به‌موقع داشته و مراکز داده آن‌ها در جورجیا و ایسلند قرار دارند. Hashing24 یک سرویس بسیار کارآمد است. آن‌ها می‌دانند چه‌کاری انجام می‌دهند و کاربر را از هزینه‌های صرف شده مطلع می‌کنند.

 Minergate

Minergate علاوه بر ارائه خدمات استخراج ابری، برنامه‌های سخت‌افزاری را ارائه می‌دهند تا بتوانید با استفاده از رایانه خود به‌راحتی به استخراج ارز دیجیتال بپردازید. Minergate نیز، همه هزینه‌ها و محاسبات سود احتمالی را نیز به‌وضوح نشان می‌دهد. Minergate با داشتن 20،000+ کاربر و یک رابط کاربری آسان، یک انتخاب عالی برای مبتدیان است. شما به‌راحتی می‌توانید مبلغ موردنظر خود و میزان اعتبارتان را برای سرمایه‌گذاری در هرروز تعیین کنید و وارد دنیای استخراج ابری بیت کوین شوید. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند بیت کوین، اتریوم و مونرو را استخراج کنید.

آیا استخراج ابری بیت کوین سودآور است؟

بله سخت‌افزارهای موجود جهت استخراج ابری بیت کوین موجب می‌شوند پس از مدت‌زمان مشخصی سودآوری داشته باشید. معمولاً شرکت‌ها ادعا می‌کنند که شما حداقل یک‌بار شکست خواهید خورد و حدود 12 تا 16 ماه عدم سودآوری و شکست معمولاً استاندارد است. این ممکن است مدت‌زمان طولانی به نظر برسد اما اگر کمی دقیق‌تر فکر کنید، متوجه خواهید شد که اکثر سرمایه‌گذاری‌ها نیز این‌گونه اند. همچنین این امر بستگی به قیمت بیت کوین نیز دارد. اگر قیمت بیت کوین بالا برود، سودآوری شما بیشتر خواهد شد. نکته مربوط به استخراج ابری بیت کوین نیز این است که برای رسیدن به سودآوری، باید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید، هرچه ماهانه مبلغ بیشتری سرمایه‌گذاری کنید، سود بیشتری به شما بازمی‌گردد. برای اکثر مردم، خرید بیت کوین و تجارت آن با سایر altcoin ها یا فقط ذخیره آن، بسیار سودآورتر از استخراج آن خواهد بود (مگر اینکه شما به برق و فضای ذخیره‌سازی خوبی دسترسی داشته باشید).

تاریخچه کلاهبرداری استخراج ابری بیت کوین

متأسفانه در صنعت استخراج ابری بیت کوین کلاهبرداری های زیادی رخ می‌دهد. ممکن است درباره چگونگی آن برای شما سؤال پیش آید، خوب، امروزه راه‌اندازی یک وب‌سایت بسیار ساده است و با ادعا کاربران X، Y و Z را جذب می‌کنید. در واقعیت، ممکن است آن‌ها هیچ تسهیلات یا سخت‌افزاری نداشته باشند. دو مورد بزرگ از کلاهبرداری های استخراج ابری بیت کوین عبارت‌اند از HashOcean و Bitcoin Cloud Services که متهم به اجرای یک کلاهبرداری 500000 دلاری بیت کوین شده‌اند و از آن زمان تعطیل‌شده‌اند.

 

ویروس‌های استخراج ابری بیت کوین

در زمینه استخراج ابری ویروس‌های زیادی وجود دارد که رایانه‌ها و سایر تجهیزات را آلوده می‌کنند. اگر به جهت بارگیری برنامه‌های ناایمن اضطراب دارید، لطفاً یک برنامه آنتی‌ویروس را در رایانه خود نصب کنید. استخراج ابری بیت کوین کامپیوتر شما را کندتر نخواهد کرد (با استفاده زیاد از CPU) بلکه به دلیل داشتن هزینه بالای برق، هزینه‌های زیادی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که هفتگی یا ماهانه اسکن ویروس را انجام می‌دهید تا خیالتان از بابت بدافزارها راحت باشد. همچنین اگر از کیف پول آنلاین استفاده می‌کنید نیز انجام این کار ضروری است.
نتیجه‌گیری استخراج ابری بیت کوین

نتیجه‌گیری استخراج ابری بیت کوین

صرف‌نظر از اینکه به دنبال انتخاب کدام دسته از سایت‌های استخراج ابری رایگان و یا با پرداخت هزینه هستید، به اعتبار و کارایی آن نیز دقت نمایید. یکی از راه‌های رسیدن به انتخاب مناسب در این زمینه توجه به ابزارهای امنیتی آن‌هاست. بعضی سایت‌ها امنیت ضعیفی را ارائه می‌دهند و حتی بارها موردحمله هکرها و کلاهبرداران قرارگرفته‌اند. در این شرایط اینکه این شرکت چه پیشنهادی ارائه می‌دهد یا بالاترین نرخ هش داشته و هزینه پایینی دارد، اصلاً اهمیت ندارند؛ چراکه آن‌ها غیرقابل‌اعتماد اند. اگر تمام سرمایه و سود حاصل شما از دست برود یا دزدیده شود هیچ اهمیتی ندارد که ظاهر آن شرکت چگونه به نظر می‌رسد.

احتمالاً اکنون دیدگاه نسبتاً خوبی به استخراج ابری بیت کوین دارید و باوجود تعدد شرکت‌های موجود در این زمینه می‌توانید آنچه خدمات معقول و مناسب با شرایط شما را ارائه می‌دهد، انتخاب نمایید. در صورت تمایل می‌توانید با متخصصان سام اکسچنجر در زمینه استخراج ابری بیت کوین و انتخاب شرکت مناسب ارتباط برقرار نمایید.