چگونه بیت‌کوین را ذخیره کنیم ؟

چگونه بیت‌کوین را ذخیره کنیم ؟

1398/07/17
| 101

«اگر می‌خواهید نحوه ذخیره بیت‌کوین را بدانید، اینجا اصلی‌ترین چیزی که باید بدانید این است که بیت‌کوین در شبکه بیت‌کوین بلاکچین ذخیره می‌شود. به‌منظور دسترسی و استفاده از سکه‌های شخصی، یک برنامه ویژه، به‌اصطلاح کیف پول لازم است.»
 

کیف پول، همانند یک حساب بانکی اینترنتی از رمز مخفی موردنیاز برای استفاده از بیت‌کوین خود محافظت می‌کند و به مدیریت معاملات کمک می‌کند. کد که به‌عنوان رمز عبور عمل کرده، کلید خصوصی نامیده می‌شود و برای امنیت پول شما در هنگام ذخیره بیت‌کوین ضروری است. هرکسی که به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند بیت‌کوین های شمارا سرقت کند. همچنین کد دیگری به نام کلید عمومی» وجود دارد - این همان آدرسی است که دیگران می‌توانند بیت‌کوین برای شما ارسال کنند.
 

انواع کیف پول‌های بیت‌کوین

همه کیف پول‌های بیت‌کوین به دو گروه تقسیم‌بندی می‌شوند که اصطلاحاً به آنها کیف پول‌های گرم و سرد می‌گویند. کیف پول‌های آنلاین گرم که در آن کلید خصوصی به‌صورت آنلاین یا از طریق دستگاه‌های متصل به اینترنت ذخیره می‌شود. به‌عنوان‌مثال، در صرافی‌ها یا سایر وب‌سایت‌ها، رایانه‌ها، رایانه‌های لوحی یا تلفن‌های هوشمند مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کیف پول‌های آفلاین سرد که در آن کلید خصوصی روی کاغذ یا سخت‌افزار آفلاین مانند USB محافظت‌شده با گذرواژه یا به‌سادگی در حافظه هر فرد ذخیره می‌شود (هنگامی‌که یک عبارت ویژه را برای دسترسی به وجوه خود حفظ می‌کنید) . برای ذخیره بیت‌کوین، کیف پول‌های آنلاین یا گرم به دلیل قابلیت هک شدن امنیت کمتری دارند. کیف پول وب‌سایت به‌طور خاصی آسیب‌پذیر است، زیرا باید کلید خصوصی خود را برای شخص ثالث فاش کنید؛ اما کیف پول‌های گرم برای استفاده روزانه راحت‌تر هستند. به‌این‌ترتیب توصیه می‌شود از هر دو نوع کیف پول استفاده کنید، کیف پول گرم برای نگه‌داشتن مقادیر اندک بیت‌کوین برای معاملات روزانه و از کیف پول‌های سرد یا آفلاین برای ذخیره مبلغ بیشتر مورداستفاده قرار گیرند. درهرصورت می‌توانید هر تعداد آدرس کیف پول که می‌خواهید داشته باشید.
نحوه ذخیره بیت‌کوین

تفاوت‌های بین کیف پول‌های گرم و سرد:

کیف پول‌های گرم:

-امکان اتصال به اینترنت

-امکان انتقال وجوه به‌صورت فوری

-سهولت در استفاده اما نسبت به هک شدن آسیب‌پذیرتر
 

کیف پول‌های سرد:

-کیف پول آفلاین موجود بر روی دستگاه سخت‌افزاری کوچک یا صفحه کاغذ

-سهولت بیشتر اما امکان سخت بودن انجام عملیات پرداخت

علاوه بر این، هر دو کیف پول بیت‌کوین گرم و سرد به کیف پول‌های سخت‌افزاری، رومیزی، موبایل، وب و کاغذ طبقه‌بندی می‌شوند. کیف پول‌های سخت‌افزاری: کیف پول‌های بیت‌کوین که کلیدهای خصوصی شمارا روی دستگاه‌های خارجی، مانند قطعه USB رمزگذاری شده یا موارد مشابه آن ذخیره می‌کنند. محبوب‌ترین مارک‌های کیف پول‌های سخت‌افزاری، Trezor و Ledger می‌باشند. کیف پول کاغذی: این اصطلاح به‌طورکلی به کپی یا چاپ کاغذ از کلیدهای عمومی و خصوصی اشاره دارد. در اینجا چگونگی تولید یکی از آنها گفته‌شده است. کیف پول رومیزی: کیف پول‌های رومیزی نرم‌افزاری است که بر روی رایانه یا لپ‌تاپ نصب‌شده است. امنیت آنها به امنیت رایانه شما بستگی دارد. کیف پول موبایلی: کیف پول‌های موبایل، همانند دسکتاپ، کیف پول نرم‌افزاری هستند، اما معمولاً ازنظر ظاهری کوچک‌تر و ساده‌تر هستند. کیف پول وب: کیف پول‌های وب شامل پلاگین های مرورگر، کیف پول‌های وب‌سایت، کیف پول‌های تبادلی و انواع دیگر کیف پول‌های گرم هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوانب مثبت و منفی آنها و نحوه انتخاب کیف پول به‌منظور ذخیره بیت‌کوین مناسب برای خود، به راهنمای خود در مورد نحوه انتخاب کیف پول بیت‌کوین مراجعه کنید.

چگونه بیت‌کوین را ذخیره کنیم؟


چگونه بیت‌کوین را ذخیره کنیم؟

ذخیره بیت‌کوین بسیار آسان است، اما برای انجام این کار با اطمینان، اغلب به برنامه‌ریزی دقیق و زمان نیاز دارد. شما باید بهترین ترکیب را برای ذخیره بیت‌کوین برای خود پیدا کنید. اگر می‌خواهید روزانه از بیت‌کوین استفاده کنید، به‌احتمال‌زیاد می‌خواهید از یک کیف پول همراه یا وب مناسب استفاده کنید. اگر به‌تازگی مقدار زیادی بیت‌کوین را برای ذخیره طولانی‌مدت خریداری کرده‌اید، پس مناسب‌ترین روش برای ذخیره آنها، استفاده از کیف پول سرد (آفلاین) است. عملیات ذخیره بیت‌کوین

به‌طور خلاصه عملیات ذخیره

به‌طور خلاصه عملیات ذخیره بیت‌کوین، انتقال به آدرس کیف پول خصوصی شما است و پس از تأیید معامله شما، ذخیره می‌شوند. اطمینان یافتن از عدم دسترسی به کیف پول‌ها، موردی است که ملزم به‌صرف بیشترین وقت و تلاش در هنگام ذخیره بیت‌کوین می‌باشد؛ بنابراین قبل از دریافت مبالغ زیادی در ارز رمزنگاری، حتماً تنظیمات امنیتی خود را افزایش دهید. لطفاً راهنمای ما را در مورد چگونگی ذخیره بی‌خطر ارز رمزنگاری بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید. اگر می‌خواهید در مورد امنیت ذخیره بیت‌کوین به‌طورکلی اطلاعات بیشتری کسب کنید، لطفاً به راهنمای نکات امنیتی بیت‌کوین برای مبتدیان مراجعه کنید. اکنون‌که با انواع مختلف کیف پول‌ها و گزینه‌های ذخیره بیت‌کوین آشنا هستید، این وظیفه شماست که برای محافظت از کلیدهای خصوصی خود، روش صحیحی را انتخاب کرده و از همه توان خود استفاده کنید.