چه کسانی می‌توانند از طریق کریپتو درآمدخوبی خواهند داشت؟

چه کسانی می‌توانند از طریق کریپتو درآمدخوبی خواهند داشت؟

1398/07/05
| 136

«از زمانی که بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ به جهانیان معرفی شد، صنعت دارایی‌های دیجیتال رشد قابل‌ملاحظه‌ای را تجربه کرد و نمود اصلی این رشد را همگان در سا‌ل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به چشم دیدند.»

در میانه همه اینها، بخش معاملات کریپتو نیز رشد کرد و ارزش بازار این حوزه، در حال حاضر به بیش از ۲۷۷ میلیارد دلار رسیده است. اساساً معاملات کریپتو با معاملات فارکس قابل‌مقایسه است؛ چراکه به علاقه‌مندان اجازه می‌دهد که دارایی‌های دیجیتال را با ارزهای فیات خریداری نمایند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران می‌توانند استراتژی‌هایی برای افزایش بهره‌های خود به راحت‌ترین شکل ممکن، انتخاب کنند. در همین رابطه، یکی از رویکردها که در چند سال گذشته محبوبیت‌های زیادی پیدا کرده، این است که سرمایه‌گذاران از داده‌های ترند توییتر و گوگل به‌منظور پیش‌بینی تغییرات ارزش در دنیای کریپتو استفاده می‌کنند.

دانشگاه متودیست جنوبی؛ در ایالت تگزاس امریکا، در سال ۲۰۱۸ گزارشی تحقیقاتی منتشر نموده است. مطابق این گزارش، محققان موفق شده‌اند که رابطه مستقیمی بین فعالیت جستجوی علاقه‌مندان کریپتو درباره بیت‌کوین و اتر (در گوگل و توییتر) و ارزش معاملاتی آنها کشف کنند: هم ترند‌های گوگل و هم حجم پست‌های توییتر رابطه بسیار بالایی با قیمت دارند.
بخش معاملات کریپتو

به علاوه، وضعیت این ارتباط در طول دوره‌های افت و افزایش قیمت نشان می‌دهد که رابطه این دو در طول دوره‌های با واریانس بالا و شرایط غیرخطی، فوق‌العاده افزایش می‌یابد. نتایج بررسی ما بیان می‌دارند که آنالیز احساسی در فضایی که قیمت‌ها دچار افت می‌شوند، برای تغییرات قیمت کریپتوکارنسی چندان مؤثر نخواهد بود. این موضوع به خاطر این است که کریپتوکارنسی‌ها تمایل دارند که فارغ از تغییرات قیمت، به‌عنوان یک شئ طبیعی یا مثبت تلقی شوند. با توجه به این نکته، در حال حاضر مجموعه متنابهی از ابزارها برای اندازه‌گیری وضعیت احساسی بازار کریپتو وجود دارند. به‌عنوان مثال، «کریپتو فی‌یر» و «گرید ایندکس» و همین‌طور «کوین‌ ترندز» به کاربران اجازه می‌دهند که از طریق برخی شاخص‌ها نظیر نوسانات بازار، نظرسنجی‌های اینترنتی و نوشته‌های شبکه‌های اجتماعی، شرایط جهت‌گیری کلی بازار را بررسی کنند.
 

رشد تشکیلات شبکه‌های اجتماعی

از سال ۲۰۱۵ به این طرف، رشد قابل‌توجهی را در تعداد تحلیلگران مستقل که نظرات خود را نسبت به آینده بازار در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند، داشته‌ایم. اگر بخواهید مقیاسی از محبوبیت این کارشناسان مستقل را در ذهن داشته باشید، در نظر بگیرید که اشخاصی مانند «دن زنگر» و «مارک مینروینی» در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار دنبال‌کننده در توییتر دارند. به همین ترتیب، دارندگان حساب‌های با نام مستعار مانند CryptoYoda، Zissou و Mocho17 به ترتیب بیش از ۲۲۰، ۱۲۴ و ۱۱۰ هزار دنبال‌کننده دارند. وب‌سایت Cointelegraph به‌تازگی با یک معامله‌گر و سرمایه‌گذار بیت‌کوین با نام مستعار Cryptomelette تماس گرفته است که به گفته خودش، تاکنون عملکرد معاملاتش در کرپتو درخشان بوده است. در نظر بگیرید که در ابتدای سال، وی تنها 1.8 بیت‌کوین در حسابش وجود داشته و با مجموعه‌ای از تکنیک‌های سرمایه‌گذاری که خودش به‌واسطه مشاهده عملکرد معامله‌گران دیگر، ابداع کرده، اکنون به رقم 105 بیت‌کوین، یعنی حدوداً 1.2 میلیون دلار رسیده است.

Cryptomelette همانند سایر طرفداران کریپتو، اولین بار در حوالی سال ۲۰۱۳ به بیت‌کوین علاقه‌مند شد؛ یعنی همان سالی که این ارز دیجیتال اولیه به رسانه‌های عمومی راه یافت. وی پس از چند ماه آزمون و خطا، شروع به دنبال کردن تحلیل‌هایی مانند CryptoDonAlt، CryptoCred، VentureCoinist، CryptoTrooper و FilbFilb کرد.Cryptomelette در مورد اینکه چه چیزی باعث شد به سمت این تحلیلگران جذب شود، می‌گوید: تعداد کمی از معامله‌گران و گزارشگران را دنبال می‌کردم، وی از میان آنها، CryptoCred، VentureCoinist و FilbFilb برجسته بودند. این موضوع نه‌تنها به خاطر نظرات الهام‌بخش آنها در مورد بازار، بلکه خاطر اخلاقی بود که آنها داشتند و در دنیای کریپتو کمتر پیدا می‌شود. من هیچ‌وقت کورکورانه از کسی تقلید نمی‌کردم و نهایتاً خودم تصمیمات معاملاتی‌ام را می‌گرفتم؛ تصمیماتی که گاهی مغایر با نظر معامله‌گرانی بود که به آنها احترام می‌گذاشتم. وقتی از او در مورد استراتژی‌هایی که باعث شد در طول یک دوره شش ماهه، به سودی بیش از ۱۰۰ بیت‌کوین برسد، سؤال شد، Cryptomelette توضیح داد که وی رویکردی دینامیک و شناور دز این زمینه داشته و با توجه به ابعاد روانی بازی، استراتژی‌هایش را دست‌کاری کرده است.
 

تطبیق‌پذیری و شناور بودن کلیدهای اصلی موفقیت در معامله هستند

در زمینه تداوم موفقیت و اینکه چگونه یک شخص می‌تواند با بازی معاملات امرارمعاش کند، CryptoYoda، اکانت تحلیلگر توییتر نیز توضیحاتی ارائه داده است: همه‌چیز به تحقیق و مطالعه بستگی دارد؛ درک اینکه چرا این تکنولوژی، قواعد بازی کل دنیا را تغییر داده است. درحالی‌که در مورد چنین چیزی مطالعه می‌کنید، درک کنید که چرا سیستم‌های مالی که هم‌اکنون داریم، نمی‌توانند پایان خوشی داشته باشند.
معاملات کریپتو با معاملات فارکس

تمام اطلاعات در اینجاست؛ فقط برای درک آنها، باید احساس نیاز و ضرورت داشته باشید. برای تعداد کمی از افراد که آماده و مشتاق برای شیرجه‌زدن در این دریای اطلاعات هستند، آینده‌ای درخشان در انتظار خواهد بود. برخی از ترفندهای کلیدی CryptoYoda برای درخشش در معاملات کریپتو عبارتند از:

_سرمایه‌گذاری اندک، ولی هوشمندانه. هر روز، هر هفته یا هر ماه، کسری از بیت‌کوین خریداری کنید. بزرگی و کوچکی آن اهمیتی ندارد. اگر چنین کاری انجام دهید، کاملاً در جریان بازی قرار می‌گیرید و زمانی که زمانش برسد، فرصت‌های زیادی برای چند برابر کردن سرمایه اولیه‌تان خواهید داشت.

_از شرایط بازار آگاهی داشته باشید تا چند سال بعد، احتمالاً حدود ۱۰ تا ۱۵ بلاک‌چین بر عرصه کریپتو فرمانروایی خواهند کرد. آنها را پیدا کنید و از کوین‌های به ظاهر «غیرمتمرکز» دوری نمایید.

_با زمان پیش بروید. معامله‌کردن را یاد بگیرید تا وقتی که سرمایه‌گذاری به دوره طلایی‌اش برسد، برای این منظور آمادگی داشته باشید.

_پایگاه دانش خود را گسترش دهید. سعی‌کردن که به شکل سرگرمی هم که شده، کدنویسی کنید؛ در نتیجه می‌توانید فرصت‌های جدیدی در این سیستم جدید «غیرمتمرکز» داشته باشید. CryptoYoda در مورد رایج‌ترین اشتباهاتی که در دوره معاملاتش داشته، می‌گوید: رایج‌ترین اشتباهاتی که تا به حال داشته‌ام این بود ه که به آنالیز و برنامه معاملاتی خودم وفادار نبوده‌ام و خیلی زود وارد بازار می‌شده‌ام. جهت‌گیری درستی داشتم، ولی زمان‌بندی‌ام خیلی زود بود. دانستن همین موضوع تنها کافی است که این وضعیت‌ها با دقت بیشتری زیرنظر داشته باشید و در نتیجه، سود خود را بالا ببرید.
 

چه آینده‌ای در انتظار بازار کریپتو است؟

CryptoYoda در این زمینه معتقد است که بهترین استراتژی برای حرکت به جلو، انتظار صبورانه برای ظهور پدیده‌ای است که وی آن را «اضطرار جهانی» می‌نامد. وی عقیده دارد که وقتی بیت‌کوین شتاب قیمت بعدی خود را آغاز کرد، سرمایه‌گذاران متوجه اهمیت «کمیابیِ دیجیتال» خواهند شد. در این وضعیت است که هر کس تلاش خواهد کرد که حداقل کسری از بیت‌کوین را در اختیار داشته باشد.

چه آینده‌ای در انتظار بازار کریپتو است؟وی همچنین اضافه می‌کند که سیستم مالی کنونی که از گذشتگان به ما به ارث رسیده، در مواجهه با تکنولوژی‌های بلاک‌چین، شرایط سختی پیدا خواهد کرد. تنها گذشت زمان لازم است که مردم شرایط واقعی ماجرا را به چشم ببینند و اینکه این موضوع چگونه بر زندگی شخصی ما تأثیر خواهد گذاشت. CryptoYoda می‌گوید: برای آنهایی که هم‌اکنون در این عرصه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همین‌طور آنهایی که «کوین» ندارند و برای اولین بار می‌خواهند به کریپتو وارد شوند، باید گفت که شاید دوران چندان درخشانی در انتظار شما نباشد. شاید از خرید بیت‌کوین در سطح ۳ هزار دلار خودداری کنید و سپس قیمت آن را ببینید که چگونه تا ۱۴ هزار دار بالا می‌رود. فراموش نکنید که اگر این «کشتی» را از دست بدهید، یک «قطار» به‌زودی راه خواهد افتاد.

 ارزهای دیجیتالی غیر از بیت‌کوین، دوران فوق‌العاده‌ای در آینده خواهند داشت، مخصوصاً آنهایی که از ویژگی «ناشناس‌بودن» برخوردار باشند. دوباره این فرصت برای شماست که کمین کنید تا «اضطرار جهانی» منتظر بمانید و سپس در موقع نیاز، کوین‌هایتان را بفروشید. اگر این کار را به‌درستی انجام دهید، این تنها سرمایه‌گذاری‌ای خواهد بود که نیاز خواهید داشت. امّا تنها تعداد اندکی از افراد هستند که دست به چنین کاری می‌زنند. این بازی است و به همان صورتی است که همیشه بوده است.

نیکولا دوک یا NicTrades نیز یک کارشناس مستقل ارز دیجیتال است که روش‌های معاملاتی خودش را از طریق یک گروه استراتژی آنلاین آموزش می‌دهد. وی اعتقاد دارد که برای تداوم موفقیت یک شخص در حوزه کریپتو، نیاز به یادگیری برخی استراتژی‌های مبتنی بر وقایع روز دارد تا بتواند در زمانی که افزایش قیمت‌ها متوقف شد، همچنان سودآوری لازم را داشته باشد.
«نیکولا» که بیش از ۹۳ هزار دنبال‌کننده در توییتر دارد، معتقد است که با داشتن قدرت اینترنت، راه‌های بی‌شمار اطلاعاتی در دسترس قرار گرفته که هر فردی می‌تواند از آنها برای گرفتن یک تصمیم آگاهانه استفاده کند.

دنیای کریپتو

تصمیم‌ها متعلق به خودتان هستند

برای جمع‌بندی، باید گفت که موفق‌ترین معامله‌گران از تکنیک‌های متفاوتی برای این منظور استفاده می‌کنند، ولی تنها در یکی یا دو روش اساسی در معاملات مهارت دارند. به عنوان مثال، کریستوفر اینکز؛ مدیرعامل و مدیر استراتژی «تگزاس وست کپیتال» می‌گوید که بسیاری از تصمیمات تجاری‌اش را بر اساس حجم مبادلات و تحلیل قیمت از طریق روش وایکوف انجام می‌دهد. با این وجود، وی همچنین اعلام کرده که اغلب تئوری امواج الیوت را نیز برای درک تغییرات بزرگتر قیمت‌ها و همین‌طور الگوهای عرضه و تقاضا به کار می‌برد. مطابق گفته «اینکز» برای موفقیت در دنیای رو به رشد کریپتو، پیدا کردن یک «استاد» که بتواند شخص را در میان همه سروصداها و داده‌های بی‌سروته هدایت کند، واقعاً ضروری است. «اینکز» در این زمینه اضافه می‌کند: برای معامله‌گرهای جدید، تشخیص تحلیل‌های با کیفیت و آماتور در دنیای کریپتو بسیار سخت است؛ چراکه آماتورها معمولاً به ظاهر  اطلاعات بسیار خوبی در مورد بازار دارند. آنها به ظاهر، به معامله‌گران جدید دقیقاً چیزی را می‌خواهند تحویل دهند که انتظار دارند که البته یک تحلیل واقعی و عملی نیست.